loader image

Recerkids a casa!

Els alumnes de sisè participaran en el programa Recerkids a Casa:
«Recerkids a casa», un programa de recerca científica, neix,  amb una doble voluntat: acompanyar la comunitat educativa en una situació tan excepcional i continuar desenvolupant els objectius fonamentals del programa perquè les escoles puguin continuar amb una nova recerca i assistir al congrés que organitzem cada curs.  
 El principals objectius d’aquest programa educatiu són:
  • Oferir una activitat significativa, motivadora i globalitzadora als vostres fills i filles. 
  • Familiaritzar l’alumnat del cicle superior d’educació primària amb les característiques, la metodologia i les eines del treball científic. 
  • Promoure la creativitat i la innovació entre els i les joves, així com la capacitat per resoldre interrogants i reptes mitjançant el mètode científic. 
  • Fomentar vocacions científiques entre els més joves, despertar-ne la curiositat intel·lectual i potenciar l’actitud d’observació i d’anàlisi del món.  
L’objectiu general de la recerca proposada és investigar els microorganismes descomponedors i descobrir com aquests ajuden a transformar els residus orgànics en productes reutilitzables per a altres éssers vius.